GOLFBOX

Maikuu esimesel kolmapäeval algas meie klubi üks oodatuimaid sarivõistlusi K-rauta HCP löögimängu kolmapäev, kus hooaja jooksul mängime kokku kuus etappi, millest üldkokkuvõtte arvestusse lähevad kolme parima kohapunkti tulemused. Esimene etapp mängiti Stone Course'il ja parimad olid erinevates klassides Heinu Klaas, Andres Mauer ja Anneli Raukas.

Meil on sarjas kolm gruppi - HCP'ga kuni 9,4 "Singlid", HCP 9,5-18,4 "edasijõudnud" ning üle 18,4 grupp nimetusega "Tahan saada singliks"!

Parimate mängijate grupis tegi elu mängu Heinu Klaas, kes lõi 76 lööki ning võttes arvesse oma mängutaset saavutas etapivõidu tulemusega -2! Väljaku esimene pool 40 lööki ja sissetulek täitsa arvestatav 36 brutolöökides. Teise koha sai Janar Toomesso tulemusega -1, kusjuures brutotulemustest rääkides oli peale esimest 9 rada Janari -2 tehes kaks birdiet ning ülejäänud parid. Anete-Liis Adul mängis ka hästi saades tulemuseks -1 ja etapil kolmas koht. Juhendi järgi eelistatakse protokollis tasatulemuste puhul madalama HCP'ga võistlejat K-rauta sarjas.

Edasijõudnute grupis võttis võidu sellel esmaspäeval keskmisets parema löögiga hakkama saanud Andres Mauer (tegi Hole-In-One'i 1. mail) mängides oma HCP'd arvestas raja pari. Teine koht läks samuti netotulsemusega 72 Pekka Berqqvist'ile Ning kolmas oli Joel Adul +1'ga. 

"Tahan saada singliks" grupis võttis oma selle hooaja kolmanda! võidu Anneli Raukas, kelle tulemus oli -9 arvestades oma mängutaset. Heigo Soppe jäi -4 teiseks ning kolmas oli -3 mänginud Leho Aros.

Mahutasime võistlusele üle 50ne mängija, mis oli Stone Course'il rekordarv võistlejaid, mis peale oleme lubanud. Mängutempo oli aeglane, saime hakkama 4h ja 25 minutiga (Stone Course'i normaalaeg on 4h 18 raja läbimiseks neljases grupis), kuid põhiprobleemid mängutempos tulid ikka mängijate kogenematusest, et mängu kiirendada. Näiteks tihti võis näha palliotsimisel mitut meest võsas, kuigi alati on loogiline lüüa oma pall ära ja siis minna appi, sellega hoitakse kokku 3minutit kolme mängija osas. Sellel teemal kirjutab võistluse peakohtunik Rein Raudsepp ka artikli lähemal ajal "Kuhu kaob aeg?". On palju väikeseid nippe, kuidas ajas püsida. Kui iga mängija hoiab kokku ühel rajal 10sekundit, siis see teeb 40 sekundit rada grupi peale ehk juba ainuüksi selle pealt 12 minutit. See puudutab nii oma löögiks valmistumist teise mängija löögi ajal, käru jätmist õigesse asukohta, kepivalikut, mõtlemist enne sooritust kui palju muud.

Hea on siin ka ära mainida ühte kohtuniku otsust peale mängu, mida võibolla ei julgekski teha arvestades mängija lõpptulemust, kui tegemist ei oleks allkirjutanuga, kellega olukord juhtus. 17 rajal (par 3 Stone Course'i 8'ndal) liikus pall juba lööki sooritades backsvingi ajal mingil põhjusel 1cm tagasi ja jäi sinna seisma. Jõudsin katkestada löögi ning arutelu kaasmängijatega, et: "Mida teha, kas panen tagasi, kas see läks löögina arvesse või löön sealt, kus pall on, aga kas trahviga jne" jõudsime järeldusele, et kuna reegel sellest aastast muutus, siis lihtsalt lööd palli sealt, kus pall oli ennem ning kõik on hästi.

Istudes meie uues restoranis (soovitan kõikidel peale mängu alati tulla, aega tegelikult meil elus nautimiseks on), kus juhtumisi oli kolm golfikohtuniku paberitega lauakaaslast, küsisin üle ja peakohtuniku otsusega sain neli trahvi juurde. Seletus see, et oleksin pidanud jätkama palli uuest asukohast, kuna ise ei põhjustanud palli liikumist. Tulemuseks kaks trahvilööki valest kohast mängimise eest ja kaks trahvi vale tulemuskaardi ära andmise eest. Reegel, kus saad automaatselt disklahvi vale tulemusega kaardi äraandmise eest on ka hiluti muudetud selliselt, et juhul kui mängija ei teadnud võimalikest lisandunud trahvidest, pääseb kahe trahvilöögiga ehk kokku 4 trahvilööki 17ndale rajale lisaks. Siin võiks meelde tuletada, et „odavam“ oleks olnud kutsuda kohtunik ning temalt ruulingut küsida - selel jaoks meil ju kohtunikud ostetud ongi, et mängijaid abistada ja võimalikult väheste löökidega lõpuks võistluse lõpetada.

Ootan huviga Reinu artiklit ning loodan, et väikesed nipid jõuavad paljudeni, kuidas lõpuks kõik, kes väljakul on, saavad nautida mänguringi nii tavapäeval kui võistlustel veelgi rohkem. Tänud kahe kohtuniku olemasolule (Sander Vallaots abistas ka) saime tegelikult enam-vähem normaalse ajaga võistluse läbi, ilma Reinu ja Sanderi pidevalt kaasassõitmisega teatud gruppidel oleks mänguring pigem 4:45 peale kippunud venima.

K-rauta HCP löögimängusarja I etapi TULEMUSED

Lähipäevalil jõuavad EGCC Facebooki lehele ka Urmas Kamdroni fotod hooaja esimesest etapist. Järgmine etapp toimub 31. mail Sea Course'il, jõuate kõik veel ilusti sarjaga ühineda. Kolm parimat etappi kuuest läheb arvesse. Võistlusjuhendiga saab tutvuda siin

 

Kirjutas üles üks osalejatest: Hanno Kross 

Vanemad uudised ...

GOLFBOX