GOLFBOX

Lihavõttepühade aegu toimus EGCC klubireis Prantsusmaale Versailles' lähedal asuvasse Le Golf Nationali, kus järgmise aasta septembris mängitakse järjekorras 42. Ryder Cup. Lisaks EGCC liikmetele olid reisil ka paar külalist teistest klubidest.

Kokku said 23 golfisõpra osa kolmest erinevast väljakust, millest Le Golf Nationali Albatros Course oli muidugi tõeline championship väljak! Eelmisel suvel peale renoveerimist taasavatud Albatrosil mängisime harjutusringi neljapäeval ning vähemalt pooltel polnud põhjust tulemuskaarti ära anda - lisaks väga väljakutsuvale disainile, mis sai mängijate poolt palju kiita, olid griinid kõvad ja ootamatult kiired väljanägemisele vaatamata. Päeva parimad tulemused mängisid Tiit Kerem 39 puntkiga ja allakirjutanu 35 punktiga. Lisaks harjumatutele griinidele oli rough keskmisest tihedam ja kes avalööki pihta madalamaks niidetud alale ei saanud, sel oli tükk aega müttamist Prantsusmaa põõsastes.

Viimased neli Albatrosi rada on tõelised põnevustrillerit pakkuvad rajad, kus võib juhtuda kõike ja seda lisaks meiesugustele ka kindlasti maailma parimatel. Tõenäoliselt oli kõikidel esimest korda võimalus mängida Ryder Cupi väljakut enne võistlust ennast - tavaliselt ju minnakse ikka võistlusjärgselt väljakuga tutvumaa. Usun, et hiljem televiisorist võistlust vaadates tulevad paljud kohad väga tuttavad ette, kuhu ise pallikese lõime või mis rajal birdie või tupla tegime. Tõenäoliselt selgub võitja viimasel päeval 17ndal rajal, mis tagatiidelt on 436m pikk, viimane rada on neli meetrit lühem par5, mis Ryder Cupi'il kindlastiannab võimaluse paljudel rada lõpetada kolme löögiga.

EGCC klubireisidel on kombeks, et teeme omavahel võistluse ja selliselt, et kolmest mänguringist läheb arvesse kaks parimat, mis jätab alati teoreetilise võimaluse punktimänguvõistlusel viimasel päeval tõusta liidriks ka tabeli tagumises osas asetsevatel võistlejatel. Esimene ametlik võistlusring toimus poole tunni kaugusel meie hotellist La Que les Yvelines väljakul. Tegemist on klassikalise väga ilusa park väljakuga, kus klubihoone asub vanas mõisahoones ja hooldushoone veel vanemates abiruumides. Esimese võistluspäeva parimad tulemused mängisid Kersti Klaas 37 punktiga ja Toomas Proos 36 punktiga.

Reisi kolmas ja võistluse ametlik teine mänguring mängiti jälle Albatros väljakul ning teistkordselt rada läbides andis see suure eelise, kuigi veed olid ikka sama koha peal ja palle tõmbas enda poole nii rough kui vesi kohati isegi rohkem kui esimesel päeval. Teisel võistlusringil tegid parima mängu jälle Toomas Proos saades 36 punkti ja hiljuti kapteniametist priiks saanud ja rohkem nüüd golfimängimisele süveneda saav Urmas Isok, kes sai 33 punkti.

Peale teist võistluspäeva tundus juba, et Toomasel on kuldmedal kaelas, kuid nagu ikka, tuleb oodata viimast päeva ja viimaseid lööke. Finaalpäevaks oli valitud Le Golf Nationali teine väljak Aigle, mis oli viimaseks mänguringiks nagu rusikas silmaauku - igati nauditav ja klubimängijale oluliselt lihtsam võrreldes Ryder Cup 2018 väljakuga.

Ei tea, kas abiks oli lisaks väljakule ka eelmiste päevade treeningprotsess ja Versailles' peetud õhtusöögid, aga koguni 10 mängijat saavutasid finaalpäeval 36 või rohkem punkti! Elu mängu ja päeva parima tulemuse tegi Katrin Kerem, kes 18 rajaga kogus 42 punkti! 40 punkti teenisid veel Pille-Triin Mihelson, Leho Alliksoo ja klubi president Jüri Ross, kes muide teisel rajal pani tähele, et "kuidagi libe on täna" ja sai aru, et unustas endal tavalised jalutamise sussid jalga, golfikingad jäid hotellituppa. Mine sa tea, kas 40 punkti jäi nende susside taha või tulemus tuli just tänu sussidele!

 

Kokkuvõttes teenis EGCC Prantsusmaa karikavõistlustel napi võidu viimasel päeval 39 punkti mänginud Kersti Klaas, kelle teise võistluspäeva 22 punkti läks arvestusest maha ja võidu võttis Kersti kokku 37+39=76 punktiga! Meestest said võrdselt punkte nii president Ross kui Toomas Proos. Võistluskomitee, kuhu kuulus bussitäis rahvast, võttis vastu enne harjutusringi otsuse, et tasatulemuste korral võrreldakse harjutusringi tulemusi ja sellega kindlustas Toomas ka võidu meeste klassis! Võitjakõnedes kostus läbi tänu loomulikult klubile ja reisi korraldajatele - oleme teinud klubireise just selliseid paari öö ja kolme mänguringiga, mis on ajaliselt töölt hea vabaks võtta ja samas piisavalt pikad, et peale reisi on kõigil tunne, et kolme-nelja päeva asemel on ära oldud nagu nädal! Selgi korral kiirustama ei pidanud, kui lendasime Pariisi neljapäeval ja tagasi pühapäeval ning mahutasime pikale nädalavahetusele neli ametlikku mänguringi. Mõned, kellel sellest väheks jäi, said veel eelviimasel päeval ka lisaringi mängida ehk kokku kolm ööd, kolm õhtusööki ja 90 rada golfi!


Tänan ka enda poolt kõiki, kes osalesid - oli ka minu elu üks kihvtimaid reise, kus kõik laabus kenasti vaatamata sellele, et olime Prantsumaal, kus mõnikord kõik alati ei laabu...

Järgmise klubireisi korraldame jaanipäeva aegu Peterburi (Läti-Leedu reisi asemel) ning oktoobris Iirimaale. 2018 jaanuar-veebruar on plaanis klubireis Lõuna-Aafrikasse ja järgmise aasta kevadel jälle kuhugi Euroopasse neljapäevast pühapäevani. Kas selleks on Bulgaaria ja uus European Tour Properties väljak Lighthouse või mõni muu sihtkoht, see selgub suve alguseks.

ESTONIAN GOLF & COUNTRY CLUB'i 2017 PRANTSUSMAA KARIKAVÕISTLUSTE TULEMUSED

Hanno Kross
EGCC 2017 Prantsusmaa karikavõistluste "võistlusdirektor"

Vanemad uudised ...

GOLFBOX