GOLFBOX

Kolmapäeval, 23. novembril, toimus AS EGCC erakorraline üldkoosolek, kus oli rekordiline hulk osavõtjaid. Hääli kogunes üldkoosolekule üle 61%, kohal oli ligemale 40 inimest. Üldkoosoleku otsuseeelnõu emiteerida 100 uut aktsiat hääletati esitatud kujul nii suuraktsionräide kui väikeaktsionäride poolt maha - emissioon tuleb tulevikus, kuid parandatud sõnastusega.

Koosolekul tegi AS EGCC juhataja Hanno Kross ülevaate Annika väljaku tänaseni tehtud tegevustest, arengutest ning tulevikuplaanidest seoses võimalike finantseerimismudeltega. Lisaks said aktsionärid ka ülevaate käesoleva aasta majandustulemustest.

Selleks, et Annika väljaku projekteermise ja ehituse algusega edasi minna, oli üldkoosolekule tehtud ettepanek emiteerida uut liiki AA aktsia hinnaga 9500€ aktsia kohta ning esialgu 100tk. Aktsionärides tekkis küsimus eelkõige uue AA ja olemasoleva A aktsia erinevustest lisaks nominaalhinnale. Nõukogu plaan anda välja uus aktsia lähtus eelkõige uuest investorist ning kindlusest, et uude väljakusse investeerides oleks aktsial õigus ka olemasolevat Sea Course'i tulevikus aktsiaomanikul mängida. Kuna olemasolevate aktsiate osas põhikirjas muudatust ei planeeritud, siis lugesid väikeaktsionärid välja otsuseeelnõust justkui uue aktsia väljaandmisega muudetaks ka olemasolevate aktsiate õigusi. 

Toimus vilgas ja viisakas arutelu, jagati palju mõtteid ning argumendid said paljudele lähemaks, kui enne koosolekut. Enne esimese punkti hääletamist, milleks oli põhikirja muudatusettepanek uue aktsia väljaandmiseks, esitas ettepaneku AS EGCC nõukogu esimees Mait Schmidt, kes omab AS EGCC'st 42% aktsiatest, hääletada esitatud otsuseeelnõu vastu esimeses kahes punktis. Aktsionäride tagasisidest tuli väga palju positiivseid noote ja ettepanekuid, kuidas saaks edasi minna selliselt, et projekti mitte takistada, aga et oleks olemasolevatel aktsionäridel ka kindlus, et säiliks nende õigus mängida kõikidel EGCC väljakutel. Kuna seadus ei luba koosolekul vastu võetavatesse otsuseeelnõudesse muudatusi teha, siis aktsionärid hääletasidki esimese kahe punkti osas vastu ning otsustati, et tullakse täpsustatud sõnastusega välja järgmisel üldkoosolekul. 

AS EGCC audiitoriks valiti Grant Thornton Baltic vandeaudiitor klubiliige
Aivar Kangust (keskel)

Lisaks kahele eelpool nimetatud punktile oli päevakorras veel ka aktsiate vahetamine, mida kasutas neli aktsionäri, kes vahetasid oma B aktsiad kaheks A aktsiaks. Viimase päevakorrapunktina kinnitas üldkoosolek aastateks 2016 - 2019 AS EGCC audiitoriks Grant Thornton Baltic OÜ. 

Üldkokkuvõttes oli koosolek väga informatiivne ning vajalik, aktsionärid said uuest projektist palju lisainfot ning AS EGCC nõukogu ja juhatus said aktsionäridelt väga vajalikku tagasisidet, et uue väljaku osas ollakse kõik ühiselt huvitatud ja vajadusel ka abivalmid, et projektiga edasi minna. 2017.a. tähtsaim töö juhatusel on lisaks Annika väljaku projektile ka sisemiselt kasvada, et pakkuda klubiliikmetele paremaid griine, kui viimasel kahel aastal. Sellel aastal tehtud muudatused ning väga suuremahulised tööd griinidega septembris ja oktoobris annavad julgust loota järgmise aasta kevade olulisemalt kiiremale taastumisele, kui eelneval kahel aastal. Üldkoosoleku sõnum oli aktsiate osas ka see, et keegi müüa ei soovi, müügis on vaid 11 aktsiat ning enamusele on tegemist elustiili aktsiaga ja ollakse nõus ootama aktsia väärtuse kasvu. Kindlasti oli tegemist ühe tugevama sõnumiga nii olemasolevatele aktsionäridele kui ka potensiaalsetele uutele. Soodsamaid aktsiaid enam praktiliselt ei ole (müügis vaid 11tk) ning kel plaan soetada, tasub seda teha lähematel kuudel, kuna uue väljaku ehitamiseks tehtavate emissioonide hinnad saavad olema oluliselt kõrgemad, kui praegu mõne üksiku aktsia turu pealt leidmine.

Täname kõiki aktsionäre, kes olid esindatud kas volitusega või said ise kohale tulla AS EGCC erakorralisel üldkoosolekul. 

Kellel võimalus, siis EGCC'le on kindlasti abiks novembris-detsembris ka järgmise hooaja hooldustasude laekumine. Eraisikuna saate tasuda oma hooldustasu 900€ + 125€ liikmemaksu MTÜ Estonian Golf & Country Club'i arveldusarvele EE652200221021614555. Kes tasub hooldustasu ettevõtte kaudu, siis küsige ettevõttele julgelt arvet See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. Kõikide vahel, kelle hooajamaksud laekuvad novembris ja detsembris, nende vahel loositakse 2. jaanuaril võitja, kellele EGCC kannab hooldustasu tagasi. Tehes ülekande novembris, siis kahekordistatakse võimalust võita, loosikasti läheb ühe hääle asemel kaks.

Vanemad uudised ...

GOLFBOX