GOLFBOX

 

Möödunud nädalavahetusel sai alguse 2016 aasta Premia Noortesari. Noortele golfaritele mõeldud võistlussari toiumub juba kolmandat aastat ning iga aastaga on mängijaid juurde tulnud. 2016 aastal mängitakse sarja raames kokku 7 osavõistlust erinevatel väljakutel ning finish on planeeritud 31.augustile. Selle aasta esimene osavõistlus peeti Saaremaal, kus tavapäraselt kevadine väljak super heas konditsioonis!

Kohalikele saare noortele sõitis külla hulk eakaaslasi erinevatest Eesti golfiklubidest. Päev venis paljudele pikaks, sest buss väljus Tallinnas kell 7 hommikul ning koju tagasi jõuti alles kell 10 õhtul. Siiski ei lastud ennast sellest häirida ning edukale mängule oli toeks ideaalne golfiilm!

Kokku oli esimesel etapil stardis 38 noort, millest kõige osalejaterohkemad olid U12 ja U15 klassid. Vanemate klasside osavõtt oli mõnevõrra väiksem, kuna samale nädalavahetusele oli sattunud ka uudsena peetud Fourball meistrivõistlused. Tulemused esimesel etapil olid korralikud ning heade kohtade saamiseks pidi oma taseme selgelt “üle mängima”. Kõige noorematele mõeldud U9 klassis võttis ülivõimsa esikoha Andreas Robin Pukspuu, kes 9 rajaga kogus 43 punkti! Teist kohta jäid jagama Britta Aganits ja Patrik Raudsepp 32 punktiga. Kõik 3 treenivad Eesti Golfikooli juures EGCC’s. U12 klassis oli mängijaid pea kõikidest Eesti klubidest ning külalisena ka eelmisel aastal tublilt U9 klassis mänginud Roberts Jucmanis Lätist. Karikad jäeti seekord siiski Eestisse ja kõige parema tulemuse eest hoolitses kohalik Saaremaa golfiklubi kasvandik Ralf Johan Kivi, kogudes 27 punkti. Teiseks tuli Isabel Sirel Estonian Golf & Country Club’ist, kes kogus 24 punkti. U15 klassis andsid saarepiigad Karola Soe ja Triin Marleen Ustal kõva lahingu, mille tulemuseks oli võrdsed 43 punkti. Parema händikäpi toel tunnistati paremaks Karola Soe aga sellest võiduks siiski ei piisanud. Päeva säravama tulemuse mängis välja EGCC noor golfar Johan-Erik Põldmäe kogudes 18 rajaga 45 punkti! U18 klassi parima tulemuse eest hoolitses üks eelmise hooaja sarja üldvõitja. Üle talve oli head vormi säilitanud Mark Merilai, kes suutis Saaremaa väljaku tõeliselt alistada kogudes 48 punkti. Teine koht läks Otepääle, sest 42 punkti tõstsid teiseks Karel Räppo. Kõige kangem klass OPEN pidi mõõtu võtma valgetelt tiidelt ning see kajastus seekord ka tulemustes. Päeva parimaks jäi seekord 82 lööki, mille mängis välja Niitvälja kasvandik Markus Varjun. Teise koha lahingut pidasid Sten Erik Soo EGCC’st ja Karl Aru Saaregolfist ning kuigi lõppskoor oli viigis, sai parema viimase 9 raja tulemuse eest teise kohta Karl.

Õnne kõikidele võitjatele ja tublid olid kõik kes starti jõudsid. Järgmine osavõistlus on 15. juunil Valgerannas ja registreerimine juba alanud. Lihvige vormi ning kohtumiseni stardis!

Suur au ja kummardus kõikidele toetajatele, ilma kelleta poleks Premia Noortesarja toimumine võimalik: Premia, Ernst & Young, Exit Golf, Puma / Cobra Golf, HRX, Saku Õlletehas / Vichy, Goodmark, GoPro, Mack Bar-B-Que, Eesti Golfikool, Eesti Golfi Liit ja loomulikult Saare Golf!

Võistluste tulemused leiab SIIT

Pildid avavõistlusest leiab SIIT

Vanemad uudised ...

GOLFBOX