GOLFBOX

 

Avasime Sea Course 22. aprillil, kui maailmas tähistati rahvusvahelist Maa Päeva ning mõnel pool kindlasti veel ka Lenini sünnipäeva. Meie tähistasime 22. aprillil EGCC täishooaja avamist Sea Course'i avamisega.

Eelmisel nädalal oli külas meil agronoom Ian MacMillan, kes vaatas üle kogu väljaku ja kellega koostöös tegime järgmiseks neljaks nädalaks hoolduprogrammi. Ian, kellel on golfiväljakute hooldamisel kogemust üle 50ne aasta, aitab meid eelkõige väljaku väetamise planeerimisel ning koguste arvutamisel. Esmapilgul võib tunduda see lihtne, et vaatad koti pealt, mitu kilogrammi ühele hektarile peab laotama. Otsused tehakse tegelikult tulenevalt analüüside tulemustest, kust on näha kui palju reaalset meil on vaja lämmastikku, rauda, magneesiumit jne tiiboksidele, fairwaydele ja griinidele panna.

Põhimõtteliselt võtame väljakult vereproovi ja selle tulemus näitab, millist toiduainet on kas liiga palju või liiga vähe kehas, et tervena püsida või terveks saada. Ega taimed väga palju ei erine inimestest. Tähtis on elada täisväärtuslikku ja tasakaalus elu, siis ei tule haigused kallale ja oleme õnnelikud. Ian aitab meie murul olla tervem ja haigustele resistentsem juba kolmas aasta järjest.

Ian MacMillani diagnoos meie griinidele eelmisest nädalast: "Esimest aastat puudub talvehaigus." See, mida te griinidel näete, on talvekahjustus, kus pealt on leht vigastatud, kuid taim ise on terve, haigust enam ei ole. Kuigi visuaalselt on griinid päris koledad, siis tähtsam on see, mis toimub griini all. See, et patoloogilist haigust ei ole, on vaid kadunud suur osa pealmiseid lehti, on kahe eelneva aasta naturaalsete väetiste ja mürgivaba väljakuhoolduse tulemus, kus taim on saavutanud oma loomuliku resistentsuse ja suudab juurestikus ise haigustega võidelda oluliselt rohkem. Mõned aastad tagasi panime haiguse tulles taimele peal e lihtsalt mürki, mis lisaks haiguse tapmisele nõrgestas tegelikult ka organismi. Kui jälle inimesega võrrelda, siis on tegemist olukorraga, kus iga kord kui ennast halvasti tunned, viskad sisse endale peotäis tablette ja keemiat. See on kindlasti üks alternatiive, aga me sellese ei usu.

Üldiselt golfiväljakud nii käituvad, kuid meie agronoom, kes maailams on keemiavaba golfiväljaku hooldamise pioneer, usub täie kindlusega, et pikajaaliselt ei ole selline hooldus jätkusuutlik. Esimesed riigid (nt eelmisest aastast puhta toidu maana tuntud Taani) juba keelustavad põllumajanduses (ja golfiväljakutel) enimlevinud mürgid ning 5-10 aasta pärast on tõenäoliselt seadusandlus üle Euroopa seda toetamas. Oleme võtnud kolm aastat tagasi ette tee, mida enamus golfiväljakud peavad võtma niikuinii järgmise kümne aasta jooksul. Loodetavasti saame oma kogemusega tulevikus teistele abiks olla. Maailmas nimetatakse keemiavaba golfiväljaku hooldusprogrammi "macmillan metodoloogiaks"...

Ian MacMillan korraldas ka seminari/koolituse eelmisel nädalal meie hooldusmeeskonnale, kus rääkis mikrobioloogiast.

Harjasime eelmisel nädalal käsitsi griine, mis eemaldab surnud osa ja tõstab taime püsti, mille tõttu saab uus taim ilusti välja tulema hakata. Saame teha seda tööd ka suuremate masinatega, kuid kevadel käsitsi tehes on kvaliteet oluliselt parem. Meie agronoomi hinnangul on meie tiiboksid ja fairwayd erakordselt heas olukorras ning võrreldavad parimate väljakutega praegu Shotimaal, kust Ian on pärit ja elab. Loodetavasti saame griinid samasugusesse olukorda võimalikult kiiresti. Hooldusmeeskond töötab selle nimel iga päev.

Otsustasime ka, et mängime veel järgmised 10 päeva (oleneb ilmadest) 12nda ja 16nda raja talvegriiniga. Kuna tegime nendel griinidel suure töö oktoobris, kus lisasime griinidele orgaanilist ainet, siis need kaks griini vajavad veel natuke rohkem taastumist. Kasvatame uut muru griinikatete all ning avame need mängimiseks siis, kui nad on piisavalt tugevad, et maikuu koormustele vastu panna. Tähtis on meil mängida ilus aasta headel griinidel, mitte niiväga kiirustada, et kõik griinid kohe aprilli keskel oleks väga head.

Mullatamperatuur on praegu 2,8 kraadi, üldiselt kasvab muru, kui keskmine temperatuur on 6 kraadi... Loodame, et ilmad soojenevad kiiresti ning näeme griinidel head kasvu järgmistel nädalatel. Lähimatel päevadel teeme kõikidele griinidele ka ülekülvi. Muruseeme hakkab peale külvi välja tulema ideaalsetes tingimustes kahe nädala pärast, tõenäoliselt praegusel ajal võtab 3 nädalat aega, mis tähendab, et maikuu lõpuks on uus muru ka juba kõik ennast üles ajanud. Uut seemet on vaja aegajalt panna, et uusi organisme ikka natuke vanemate kõrvale tuua. See aitab paljunemisprotsessile looduses kaasa.

Jälgige ikka ka meie greenkeeprite blogi, kus iganädalaselt meie greenkeeper Paul Marley tutvustab meeskonna tegemisi. Kuna tema inglise keel on kirjalikult palju parem, kui eesti keel, siis praegu on veel blogi kahjuks ainult inglise keeles. Blogi saab lugeda siit: https://egccgreensdepartment.wordpress.com/

Ilusaid mänge!


Hanno Kross
EGCC juhataja
tel 511 1192
email: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

PS. Ülemise foto tegin 2013. aasta Seeniorite EM'il. Selle aasta augusti esimesel nädalal 3-6.08 toimub meil meeste individuaalne EM. Selle võistluse on võitnud eelnevalt ka näiteks Victor Dubuisson, Sergio Garcia, Rory Mclroy ja palju teisi keskmisest paremaid mängijaid. Mängima pääseb võistlusele ainult siis, kui HCP on + märgiga... Raja par'i mängimine on kõikidele, kes võistlema tulevad, pettumus. Pange kalendrisse endale kirja päevad ja tulge kindlasti sõpradega vaatama. Kes soovib head kogemust eluks, see võib juba anda mulle julgelt teada, kui saab panustada vabatahtlikutöös. Näete väga häid mängijaid lähedalt ning saate anda oma panuse Eesti golfiajaloo suurvõistluse korraldamisele.

Kõik uudised ...

GOLFBOX