GOLFBOX

 

Kuna enamus golfihuvilisi on lõpptulemustega kahtlemata kursis, siis siinkohal neid üle kordama ei hakkaks.  Peatuksin mõnedel kohapeal nähtud huvitavamatel momentidel.
Õpetlik oli jälgida proffe enne starti soojendust tegemas ja harjutamas.
Üldtuntud ütluse järgi on draiv efekti jaoks, kuid raha teenitakse putteriga.  Griinil harjutasid profid võistluseelselt kindlasti rohkem kui rangel.
Türgi võistlusel oli näha, et profid ei häbenenud kasutada griinil mitmesuguseid abivahendeid, et puttamisjoon ja kepi liikumine ning palli veeremine õigeks saada.
Draivingrangel kasutasid mitmed profid samuti erinevaid meetodeid svingi harjutamiseks ja löögisuuna kontrollimiseks, sealhulgas kepihoidu vasak käsi allpool ja löögiharjutust  golfikepi varre otsaga.  
Silma hakkas proffide backsvingi rahulik tempo ja palli tabamise täpsus ja lõpuni läbilöök.  Üsna palju kasutatakse suhteliselt kitsast jalgade asendit ja kolmveerand backsvingi, eriti lähenemislöökidel. Samas näiteks J. Daly, aga ka Taimaa noore tõusva tähe Aphibarnrat,  kui suhteliselt kerekate mängijate, painduvus ja backsvingi ulatus, samas ka löögi lõtvus, on hämmastavad.
Juba Türgis näitas väga head vormi R. McIlroy,, kuid seal oli tal viimasel päeval natuke ebaõnne, lüües mitmed lähenemislöögid küll lipule hästi lähedale, kuid mis veeresid suurte kallete tõttu greenilt välja ja kust  par-´i päästmine ei õnnestunud.  Türgis tegi kahel viimasel rajal imelise lõpu  prantslane Dubuisson, kes viis koju oma teise võidu.
Dubais, mida külastasime koos Janno Pajo´ga oli McIlroy aga väga kindel ja praktiliselt eksimatu. Tema mäng meenutas väga Tiger Woodsi hiilgeaegu. Eriti sügava mulje jätsid tema avalöökide pikkus ja  lähenemislöökide täpsus, kus enamusel juhtudel puttas ta birdiet suhteliselt lühikeselt distantsilt ja tema tulemus oleks võinud isegi veel parem olla. Samas juhtus McIlroyga golfarite jaoks tüüpiline viga 17 rajal (par 3). Olles sunnitud ootama avalööki ligi 10 minutit, läks tal ilmselgelt mängurütm käest ära ja sellest tulenevalt ebaõnnestunud avalöök vette. Samas suutis ta ennast kiiresti koguda ning tõestas pika puti ja bogie päästmisega oma võitlejavaimu.
Samasugust sisukat esinemist näitas ka McIlroy ainus konkurent võidule A. Sullivan, kellega koos nad mängisid, viimase päeva 9-l rajal. Olles avalöögi järel punkris ja üritades sealt peale lüüa, põrkas pall vastu punkri ülemist serva ja lendas punkrist välja nii, et griinini jäi veel üle 150 meetri. Sealt lõi ta 10 meetrit üle lipu, kuid chippas siis palli auku ja päästis par´i, samas kui McIlroy oli teise löögiga griinil ja pidi leppima samuti üksnes par´iga. 
McIlroyle tagas võidu see, et viimasel 9-l rajal lõi ta ära mitu birdiet, milleks oli tegelikult võimalus ka Sullivanil, kuid kelle löögid jäid augu äärele.
Enne Dubai võistlust oli mitmel mehel võimalik hea esinemise korral saada 2015.a ET üldvõit, kuid ülikindla mäguga ei jätnud McIlroy teistele mingit šanssi.  Täielikult ebaõnnestus Stensoni mäng, esimeste päevade head alguse järel ei suutnud lõpuni stabiilselt jätkata ei  Rose ega ka mitmed teised.
Lisaks võistlusele jättis väga ereda mulje ka endise ET profi Edwardsi trikilöökide show Dubais. Ta lõi draiveriga vabalt igast asendist, muu hulgas seistes jalgade ja näoga löögisuunas, aga ka taguripidi asendist. Ta näitas lööke nii ülilühiksese kui ka  ülipika draiveriga, samuti draiveriga, millel oli poolt kepilaba maha saetud ja draiveriga, mille laba oli seotud üksnes poolemeetrise keti külge, teatades ette, millal lööb fade või otse või draw. Samuti näitas lööke erinevatele kõrgustele asetatud tiidelt ning lõi ka kuni 3 palli korraga. Samas kutsus ta kaasa lööma ka pealtvaatajaid golfiamatööre ja seal ilmnes, et isegi 6-12 HCp-ga meestel oli üsna lootusetu tema näidatud trikke järele teha.
Kui Türgis oli pealtvaatajaid suhteliselt vähe, siis Dubais oli publikut rohkesti  ja ka korraldusliku poole pealt oli seal loodud palju huvitavaid võimalusi erinevateks tegevusteks, sealhulgas ka lastele. Lisaks kõigele ka ilusad päikselised ja suvised ilmad.
Maido Pajo

 

 

Vanemad uudised ...

GOLFBOX