GOLFBOX

 

Möödunud nädalavahetusel sai edukalt korraldatud käesoleva aasta viimane tõsisem golfivõistlus. EGCC Links Championship’il osales 25 mängijat, kellest kolm olid naised. Üheksandat korda Stone väljakul toimunud traditsiooniline võistlus mängiti kahe päeva jooksul 36-rajalisena. Laupäeval maas olnud härmatise tõttu lükkusid hommikused stardid 30 minutit edasi, kuid siis tuli päike välja ja mängijad said kaunist sügist nautida. Pühapäeval olid temperatuurid sõbralikumad, härmatis puudus, aga ka päike oli otsustanud pilve taha jääda.

Links Championship karikas sai endale kaks uut nime: naiste arvestuses Apawan Chinglek ja meeste klassis Kristo Tullus. EGCC selle aasta löögimängu meister Apawan, ei olnud kunagi varem Links Championshipi võitnud, seega üks eesmärk sai veel hooaja lõpus täidetud. Võitja loodab, et tulevikus kasvab naismängijate huvi antud võistluse vastu ning tänas mängukaaslasi Kairi Luuri ja Holopainen Allat. Naiste klass võideti kahepäeva tulemusega 167 lööki (84-83). Seitse lööki rohkem teinud Alla Holopainen sai teise koha (174 lööki) ning kolmandaks tuli Kairi Luur tulemusega 197 lööki.

Meeste klassi võitnud Kristo Tullus avaldas headmeelt niivõrd golfimängu sõbralike sügisilmade üle, mis oktoobris suurepärases korras oleva Stone väljakuga häid tulemusi soosivad. Omalt poolt lubas mees anda endast parima, et õppida kiiremini mängima, mis võimaldab tulevikus ettenähtud mängutempot hõlpsamalt hoida. Kristo kahe võistluspäeva tulemus oli 151 lööki (72-79), kusjuures esimesel ringil tegi mees 2 birdie’t, 2 bogey ja ülejäänud par’id. Teisel ringil lipsasid sisse ka mõned tumedamad numbrid, kuid sellest hoolimata edestas ta runner-up, Janar Toomessod, viie löögiga. Janari lõpptulemus oli 156 lööki. Esimese võistluspäeva järel teisel kohal olnud Rein Raudsepp jäi ühe löögiga kolmandaks, tulemused vastavalt 76 ja 81 lööki.

 

Kõik tulemused

 

Links Championship tšempionid läbi aegade:

2006 Martin Toom
2007 Paul Põhi
2008 Gert Holland
2009 Torel Neider
2010 Jüri Tiitus
2011 Gert Holland
2012 Mehed: Georg Reintam, Naised: Anu Schmidt
2013 Mehed: Sander Aadusaar, Naised: Anu Schmidt
2014 Mehed: Sander Aadusaar, Naised: Anneli Esken
2015 Mehed: Kristo Tullus, Naised: Apawan Chinglek

Vanemad uudised ...

GOLFBOX