GOLFBOX

Aastal 2016 meeste individuaalse EM'i parimate autasustamine, kus esikoha võitis tulemusega -16 itaalane Luca Cianchetti, hõbeda sai norrakas Viktor Hovland (kaotas play-offi's) ning pronksi tsehh Simon Zach. Neljandks jäi eelmisel aastal European Touri uustulnukaks valitud shotlane Robert Macintyre.
Foto: Urmas Kamdron

Euroopa Golfi Assotsiatsioonist (EGA) saabus täna kirjalik kinnitus, et Eestile on antud korraldada kahel järgmisel aastal Euroopa meistrivõistlused golfis. 2021. aastal jõuab Jõelähtmes asuvasse Estonian Golf & Country Clubi (EGCC) meeste ja U18 noormeeste B-divisjoni meeskondlikud meistrivõistlused. Aasta hiljem korraldatakse aga samal väljakul meesseeniorite võistkondlikud Euroopa meistrivõistlused. Järgmisel aastal siia jõudev meeste B-divisjoni meeskondlik EM on korra varem ka Eestis peetud. 2007. aastal Niitväljal peetud võistluse võitis just Eesti ning individuaalselt parim oli Mark Suursalu, kes nüüd kandmas peatreeneri rolli.

EGCC on varasemalt korraldanud neljad Euroopa meistrivõistlused. 2012.aastal võõrustati Mid-Amateur Championship’i, aasta hiljem Senior Champonship’i, 2014. naiste ning aastal 2016. meeste individuaalseid Euroopa meistrivõistlusi. Sel aastal oma 15. sünnipäeva tähistav EGCC on võõrustanud lisaks tipp amatööride võistlustele profigolfarite suurturniiri World Cup European Qualifier aastatel 2009 ja 2011.

Eesti Golfi Liidu presidendi Erki Möldri sõnul on võistluste Eestisse saamine ennekõike tunnustus Eesti golfile. „Konkurents võistluste korraldamise eest on suur, mistõttu EGA otsust tuleb võtta tunnustusena Eesti golfile ning varasematele korraldajatele. Kahel aastal järjest avaneb meie parimatel, vastava vanuseklassi mängijatel, võimalus mõõtu võtta Euroopa parimatega oma koduväljakul. Loodan, et koduseinte ja -publiku toel suudame näidata ka häid sportlikke tulemusi,“ lisas Mölder.

2020 PGA Touril Puerto Rico Openi võitnud Viktor Hovland EM'i playoffis EGCC Sea Course'i 11ndal rajal. Kokku mängiti seitse play-offi rada, et selgitada välja 2016.a. EM'i võitja. Viktor kaotas, aga täna tagasi vaadates oli see võibolla hea - andis jõudu ja võidutahet juurde! Lisaks selle aasta võidule ja 540 000$ tšekile võitis ta ka eelmisel aastal Augustas Mastersil parima amatööri tiitli. Eelmisel aastal püstitas ta PGA Touri rekordi mängides 19 ringi järjest tulemuse, mis algas 6'ga. Hovland on esimene norrakas, kes on PGA Touri võiduni küündinud. 
Foto: Hanno Kross

Estonian Golf & Country Clubi juhatuse esimees Hanno Kross peab Eestile golfi tippvõistluste usaldamist väga oluliseks, mis kinnitab meie väikese riigi ambitsioone ja võimekust ka alal, mida maailmas on mängitud juba 650 aastat, aga Eestis järjepidevalt vaid 25 aastat. „Euroopa meistrivõistluste korraldamine Jõelähtme golfiväljakutel on loogiline jätk juba kümme aastat tagasi meie võetud eesmärgile perioodiliselt pakkuda Eesti kohalikule publikule maailma tipptaset golfis ning ühtlasi tutvustada Eestit turismi sihtkohana golfaritele üle maailma,“ sõnas Kross.

Kõik uudised ...

GOLFBOX