GOLFBOX

EGCC Cross Country 2018 võitjameeskond Hanno Strazds, Rasmus Reimo, Taivo Remmelgas ja Heiti Elster arutamas mängustrateegiat

Kuigi pidime Cross Country külma tõttu lükkama edasi nädala võrra võib öelda, et sügis on olnud golfimängijate jaoks armuline - hooaja viimasel võistlusel oli stardis kokku 109 mängijat ning uskumatuna näiv ülesanne, et kõik jõuavad valges lõpetada, õnnestus! Viimane grupp mängis võistluse viimast rada hämaras, aga õnneks meeste saunaruumist tulnud valgus valgustas kenasti klubihoone harjutusgriini, mis oli võistluse viimaseks griiniks valitud.

Sellel aastal olid väljakuarhitektideks meie greenkeeperid Krzysztof Misiaczyński ja Paul Marley. Kokku saime 15 erakordset rada, mis pakkusid mängijatele huvitavaid lahendusi, kuidas võimalikult väiksete löökide arvuga pallike auku saada. Arvestasime ka võiskondadel HCP'd - liitsime mängijate händikäpi kokku, jagasime võistkonnaliikmete arvuga ja võtsime sealt 40% ning selliselt said võistkonnad endale mängu HCP. Võitis Florida Scramble formaadis peetud võistluse võistkond, kes läbis PAR60 väljaku brutolöökidega 49. Sama tulemuse suutis mängida veel üks võistkond, kuid esimesele kohale andis eelise nende ühe võrra kõrgeb HCP. 

Võistluse kohalikus reeglis oli kirjas, et tasatulemuste puhul võrreldakse, kellel on rohkem Hole-in-One, kui need on võrdsed, siis vaadatakse albatrosse, eagle'id, birdiesid jne. Võttes arvesse võistkonna HCP jäid netotulemustes esikohta jagama kaks võistkonda - Niitväljalt võistkond kooseisus Heiti Elster, Rasmus Reimo, Taivo Remmelgas ja Hanno Strazds ning EGCC'st võistkond kooseisus Sander Vallaots, Lauri Kiviloo, Margus Leiar ja Valentina Kulak.

Mõlemal võistkonnal oli tulemuseks kokku -15. Võrdluses tuli välja, et mõlemad võistkonnad said ühe eagle'i, kuid birdie'sid oli Niitvälja esindusel 9, EGCC võistkonnal 7 ning sellega võttis võidu 11ndal EGCC Cross Country'l Niitvälja võistkond. Palju õnne, väga hea mäng! Eks järgmine aasta peab EGCC võistkond minema Cross Country'ks Niitväljale, et revanš saada! Kolmanda koha said netotulemusega -14 (bruto samuti võitjatega sama 49 lööki) võistkond kooseisus Rain Uusküla, Kristjan Kaleviste, Tõnis Segerkrantz ja Joel Rothberg.

Cross Country formaadi tõi Eestisse aastal 2008 EGCC's tööl olnud pro USA'st William Thursby ning tore on näha, et tänaseks on enamus klubid Eestis hooaja lõpuks just seda formaati pakkunud liikmetele viimaseks võistluseks.

Allolevalt mõned pildid Kadri Palta objketiivi läbi laupäevasest võistlusest, suurem osa tuleb EGCC Facebooki lehel nädala alguses. Täname kõiki osalejaid ning sponsoreid - Hilton Tallinn Park hotelli ning Valget Klaari

Teise koha võistkond sai auhinnaks võimaluse Hilton Tallink Park hotelli spaas taastuda raskest võistlusest endale vabalt valitud ajal, erivõistluste võitjad said endale Valge Klaari auhindu ning võitjavõistkond võitis endale piiramatu mänguõiguse EGCC mõlemal väljakul... selle hooaja lõpuni! Loomulikult on võimalus hooaja lõpuni võidetud mänguõigus ka vahetada võitjavõistkonnal Stone Course ja Sea Course'i green fee vastu ehk kõik neli liiget saavad EGCC'sse naasta ja meenutada ilusat võitu mõlemal väljakul, kui sel aastal enam väljakule ei jõua. 

EGCC CROSS COUNTRY 2018 TULEMUSED

Kadri Palta fotod:

Kuna sel aastal oli klubi hooaja lõpetamine nii Rae, Niitvälja kui ka EGCC klubil kõik ühel õhtul, siis "võidukõne" sai pidada õhtul parim EGCC võistkond! Loomulikult ei unustatud võidukõnes ka mainida suurepäraseid lööke, millest meeldejäävaim oli vast kolme mängija ponnistus saada 30m kauguselt löök bunkrisse, mis sel rajal oleks tähendanud raja lõppu ja võistkonna teist eagle'it. Ei õnnestunud need löögid ja ülejäänud on juba ajalugu... :-)

 

Selle aasta Cross Country rajad:

Vanemad uudised ...

GOLFBOX