GOLFBOX

Aastaks 2024 oleme planeerinud meie praeguse 9 rajalise Stone Course'i asemel avada 18 rajalise ANNIKA® Course'i! Lisaks uuele väljakule on plaanis ka klubihoone kõrvale rajada kaks hoonet, vasakule hotell ning klubihoonest paremale spaa.

AS EGCC nõukogu esimees Mait Schmidt ja Annika Sörenstam

AS EGCC ostis 2014.aastal kokku 48,5Ha lisamaad uue väljaku rajamiseks, kokku omavad meie aktsionärid nüüd 150Ha maad, klubihoonet, hooldushoonet, kahte golfiväljakut, hooldusmasinaid ja palju muud. AS EGCC bilansimaht on 2020.a. lõpu seisuga 6,7 miljonit Eurot, millest pikaajalisi kohustusi on 1,2m€ ja omakapital 4,8m€. Viimastel aastatel oleme teinud kenasti kasumeid ning isegi aasta 2020 oli finantsiliselt positiivne vaatamaata käibe langusele tulenevalt turismisektori kokkukukkumisest. 

See kõik on andnud julgust vaadata pikaajalisemalt tulevikku ning alustada EGCC II etapi arendustega. Lisaks maaostule 2014. aastal ja uue detalplaneeringu kinnitamisele 2015.a. kevadel oleme sõlminud uue väljaku projekteerimiseks lepingu maailmas väga hinnatud golfiväljakute projekteerimisettevõttega European Golf Design (EGD) ning läbi aegade parima naisgolfimängijaga maailmas Annika Sörenstam'iga. Projekteerimine käib aktiivselt,

2016.a. suveks oli suures osas projekt ka valmis ning Annika ja EGD'ga kooskõlastatud. Kahjuks ei olnud aastad 2016-2018 EGCC'le parimad ka suuromaniku vaatatest ning projekt on selle tõttu esialgsest ajakavast mõned aastad edasi lükkunud.

Praegu saavad kõik huvilised uue väljaku plaaniga tutvuda EGCC klubihoones teise korruse vitriinis. 2021. aastal toimub aktiivne investorite kaasamine projekti kokku mahus 6 miljonit Eurot. Golfiväljaku ehituse ja projekteerimise eelarve on 7m€, millest väljakualune maa on juba soetatud ning ehituseks avestame 6m€. 2021 eesmärk on kinnitada golfiväljaku projekt, saada ehitusluba ning lüüa lõplikult käed uue investori(te)ga, kes golfiväljakusse panustab. 

Hetkel on ajakava suures plaanis selline:

  • 2021.a. suvi-sügis investoritega kokkulepe
  • 2022.a. talv uue väljaku ehitustööde algus
  • 2022.a. ehitustööd
  • 2023.a. väljaku külvamine ja kasvuperiood
  • 2023.a. hotelli ja spaa ehitustööd
  • 2024.a. suvi - ANNIKA Course avamine, hotelli ja spaa avamine

Annika Course radade asend. Punasega märgitud praegune Stone Course

Meie eesmärk on kindlasti aastal 2021 hoida lahti Stone Course, et klubiliikmetel ja ka alustavatel mängijatel oleks alternatiiv lisaks meie Sea Course'ile nautida ka Stone Course'i võimalusi.

Praegused Stone Course'i 7, 8 ja 9 rada lähevad tulevikus kinni, selle asemel tekivad pikemad harjutusväljakud ning soov on rajada ka väiksem PAR3 väljak, kus golfiga saab lihtsamalt tutvust teha ning lapsed ja pered saavad nautida pingevabamalt golfi. ANNIKA väljak tuleb täismõõtmetes üle 6400m pikkune võistlusväljak, mis saab olema absoluutselt teistsugune meie Sea Course'ist, mis on valitud neljal korral jäjest kontinentaal-Euroopa TOP100 väljaku hulka. Annika Sörenstami enda armastus on links-golf ning ta soovib oma elu esimese Euroopa väljaku teha loomulikult parima, mida tal lisaks endale oleks huvitav mängida ka peredel ja lastel.

Annika Sörenstam ja AS EGCC juhataja Hanno Kross 2015.aasta maikuus EGCC 10ndal sünnipäevapidustustel

Inglisekeelsest Golfing World video'st saab kuulata Annika Sörenstami mõtteid Jõelähtme projektist 2015. aasta makuust, kui Annika külastas Estonian Golf & Country Club'i.